ÎNSCRIERE

Cum devii elev la Școala Duală Banat? Simplu:

Singurele condiții pe care trebuie să le îndeplinești pentru înscriere sunt următoarele: să ai mediile de la a VIII-a încheiate, deci să nu ai corigențe sau să fii în stare de repetenție și să ai maximum 26 de ani la înscriere.

Pentru anul școlar 2020 – 2021 vom avea 4 clase (112 locuri), împărțite pe următoarele calificări:

2 clase (56 locuri) – Electromecanic mașini unelte și instalații industriale

1 clasă (28 locuri) – Operator mașini cu comandă numerică (CNC)

1 clasă (28 locuri) – Electrician aparate și echipamente electrice și energetice

ETAPA 1
29 iunie - 06 iulie 2020

ETAPA 2
22 - 24 iulie 2020

Care sunt documentele de care ai nevoie pentru a te înscrie?

De un dosar plic, care trebuie să conțină:
• Adeverința de promovare a clasei a VIII-a;
• Fișa de înscriere în învățământul profesional de stat (se află la secretariatul școlii generale pe care ai absolvit-o);
• 2 poze tip buletin;
• O copie după buletinul tău și o copie după buletinul părinților tăi;
• O copie după certificatul tău de naștere.
• Fișa de opțiuni pentru învățământul dual. Fișa se află la secretariatul nostru (Timișoara, str. Renașterii nr. 24/ A). Te invităm să vii după ea și să o completezi alături de noi.